Кто должен менять газовый счетчик?


Периодически собственников посещают газовщики, снимают рабочий счетчик, для его проверки и оставляют подменный.

Возникает вопрос, кто должен платить за эти работы, за сам счетчик и сколько длится эта процедура.

Обратимся к закону Украины «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання».

Нас интересует п.16.1 постановления Кабинета Министров Украины от 09.12.1999 № 2246 «Об утверждении Правил предоставления населению услуг по газоснабжению»

  • 16-1. Періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов’язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.
  • На період зняття лічильника газу для проведення його експертизи або періодичної/позачергової повірки та ремонту, пов’язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду (у разі, коли знятий лічильник газу належав газорозподільному підприємству, встановлений на його місце лічильник газу з обмінного фонду газорозподільного підприємства стає розрахунковим, що оформляється відповідним актом, та в подальшому розрахунки із споживачем здійснюються згідно з його показаннями). У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, розрахунки із споживачем здійснюються залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.
  • {Абзац другий пункту 16-1 в редакції Постанови КМ № 165 від 17.02.2010; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 74 від 02.03.2015}
  • У разі справності лічильника газу після проведення його повірки або ремонту газорозподільне підприємство зобов’язане встановити його протягом двох місяців з моменту зняття.
  • {Пункт 16-1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 165 від 17.02.2010}
  • У разі коли лічильник газу, що встановлений у споживача та перебуває у власності газорозподільного підприємства, визнано в установленому порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, демонтаж, транспортування та монтаж нового лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства. При цьому газорозподільне підприємство встановлює споживачеві новий лічильник газу протягом двох місяців з дня визнання його непридатним до експлуатації та ремонту.
  • {Пункт 16-1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 119 від 22.02.2012}
  • Якщо встановити лічильник газу протягом двох місяців з дня визнання його непридатним до експлуатації та ремонту неможливо, газопостачальне підприємство здійснює розрахунки за спожитий споживачем природний газ відповідно до середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.
  • {Пункт 16-1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 119 від 22.02.2012; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 74 від 02.03.2015}
  • У разі коли лічильник газу, що перебуває у власності споживача, визнано в установленому порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, розрахунки із споживачем здійснюються протягом двох місяців з дня письмового повідомлення газорозподільним підприємством споживачеві про визнання лічильника газу непридатним до експлуатації та ремонту відповідно до середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців, а в подальшому — відповідно до встановлених норм споживання та вимог Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”.

Таким образом нам нужно установить кто является собственником газового счетчика, соответственно тот и оплачивает стоимость прибора.

Комментарии:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *